• طرح سد مخزني بيدواز اسفراين
  طرح سد مخزني بيدواز اسفراين
 • طرح سد دوستي (طرح مشترك ایران و ترکمنستان بر روی رودخانه مرزی هريرود)
  طرح سد دوستي (طرح مشترك ایران و ترکمنستان بر روی رودخانه مرزی هريرود)
 • مطالعات بهبود کیفیت جریان آب ورودی به دریاچه شهدای خلیج فارس (چیتگر)
  مطالعات بهبود کیفیت جریان آب ورودی به دریاچه شهدای خلیج فارس (چیتگر)
 • سـد و نيروگاه پيرتقي در حوضه قزل اوزن
  سـد و نيروگاه پيرتقي در حوضه قزل اوزن
 • طراحی، تهیه، نصب، اجرا و بهره برداری سد و قفل کشتیرانی مارد آبادان به روش طرح و ساخت (EPC غیرصنعتی)
  طراحی، تهیه، نصب، اجرا و بهره برداری سد و قفل کشتیرانی مارد آبادان به روش طرح و ساخت (EPC غیرصنعتی)
 • تأمین آب و تأسیسات پمپاژ، انتقال و دفع باطله معدن مس سونگون (فاز I و II)
  تأمین آب و تأسیسات پمپاژ، انتقال و دفع باطله معدن مس سونگون (فاز I و II)

پهپاد

پهپاد
طوس آب بر فراز آسمان
شرکت مهندسی مشاور طوس آب در راستای اهداف توسعه پایدار خود با رویکرد های فتوگرامتری و سنجش از دور با علم و فناوری روز دنیا جهت اجرای پروژه های نقشه برداری و نیز ابلاغ پروژه های متعدد از سوی کارفرما بر مبنای استفاده از تصاویر هوایی رقومی در مقیاس های گوناگون، واحد نقشه برداری اقدام به خرید یک دستگاه پهپاد تمام اتوماتیک بال ثابت  مدل eBee X از کمپانی sensefly سوییس نمود .
این مدل از پهپاد با توجه به مداومت پروازی حداقل 60 دقیقه و قابلیت پرواز در محدوده ارتفاعی متنوع دارای سیستم تعیین موقعیت RTK/PPK با دقت کمتر از 3 cm که نیاز به نقاط کنترل زمینی را حذف میکند برای سایت هایی که دسترسی دشواری دارند و عملا امکان نقشه برداری زمینی وجود ندارد یا مکان هایی مانند معادن، دامنه های ناپایدار که برای ارسال نیروی زمینی بسیار خطرناک می باشند، ایده آل است.
معرفی سامانه پهپاد فتوگرامتری  (UAV Photogrammetry )
واژه فتوگرامتری پهپاد، سکوی اندازه گیری جدیدی را در فتوگرامتری معرفی می کند که در دو حالت نیمه اتوماتیک و یا تمام اتوماتیک بدون حضور سرنشین از راه دور برای مقاصد نقشه برداری هوایی هدایت می شود.
پیدایش الگوریتم های پیشرفته پردازش تصویر موجب گردیده تا بتوان از تصاویر غیر متریک اطلاعات هندسی با ارزشی را استخراج نمود که در مقایسه با روش های رایج کلاسیک فتوگرامتری جهشی روبه جلو محسوب می شود.
ویژگی های سامانه فتوگرامتری پهپاد
تفاوت این روش با روش فتوگرامتری کلاسیک استفاده از تجهیزات ارزان تر می باشد.
سه ویژگی اصلی این روش عبارت است از:
سرعت تولید داده بسیار بالا
عدم نیاز به دسترسی مستقیم
کیفیت خروجی
به واسطه الگوریتم های پیشرفته و اتوماتیک پردازش تصویر، خروجی های این روش در مقایسه با روش های متداول نقشه برداری بی نظیر و محصولات بدست آمده از لحاظ دقت، صحت و پوشش تمامی عوارض مورد نیاز ، نسبت به خروجی روش های سنتی دارای کیفیت و دقت بالاتری می باشند .
محصولات سامانه پهپاد فتوگرامتری
ابر نقاط متراکم
مدل سه بعدی رنگی
نقشه های توپوگرافی
مدل رقومی زمین  (DTM)
مدل رقومی سطح  (DSM)
مدل رقومی ارتفاع  (DEM)
ارتوفتو یا عکس نقشه
با توجه به دقت قابل توجه پهپاد فتوگرامتری در برداشت عوارض در مقیاس های متفاوت و کاربری های گوناگون ذکر شده همچون پروژه های کاداستر شهری و زراعی، نقشه های توپوگرافی، پروژه های راه ،خطوط انتقال ، تعیین حریم بستر، تهیه نقشه های فرونشست، نقشه های شهری ،تولید DEM ، DTM و DSM و سایر زمینه های مرتبط با نقشه برداری و تمایل کارفرمایان به استفاده از روش های سریع تر،دقیق تر و در عین حال با صرف هزینه کمتر استفاده از این سامانه رو به افزایش می باشد.
پروژهتصویر برداری و تهیه نقشه 1:2000 از تصاویر رقومی در محدوده طرح توسعه سیستم انتقال و انباشت باطله مجتمع مس سونگون
در اولین پروژه اجرایی با پرنده مدل eBee X  عملیات پرواز برای تهيه نقشه  2000 :1 از تصوير رقومي با GSD از 10 تا 20 سانتيمتر با منحني تراز 1 متر به مساحت 3605 هکتار در منطقه کوهستانی سخت سونگون انجام گردید.
کل منطقه در طول ده ساعت پرواز عکسبرداری شد و پس از اخذ تصاویر  و تبدیل فتوگرامتری مدل سه بعدی و نقشه های توپوگرافی منطقه تهیه گردید.